Autopůjčovna Casablanca

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Casablanca

Najděte levné autopůjčovny v Casablanca vyplněním formuláře vlevo. Autopujcovny24.cz porovnává ceny několika společností současně a najde nejlepší cenu pro pronájem auta v Casablanca. Když si auto objednáte přes nás, nebudete platit žádné skyté výdaje navíc ani poplatky za kreditní karty.

Casablanca

Autopůjčovna Casablanca
Půjčovna aut Casablanca

Pobřežní město Casablanca je v Maroku největší město – a také jeden z největších na africkém kontinentu. Nachází se na západ od země na Atlantický oceán, a tvoří samostatnou provincii. Populace je asi 3 miliony (2010).

Casablanca je hlavní obchodní, průmyslové a přístavní město v Maroku.Celé čtvrtiny země zahraničního obchodu prochází Casablanca přístav. Město je také centrem země železniční sítě, s odkazy na všechny ostatní města v Maroku.

Casablanca byla postavena v roce 1515 Portugalci – a byl pak volal Casa Branca. V roce 1755, byl vypuknutí ničivé zemětřesení, které téměř zničen, ale přestavěna silný, marocké sultána. V roce 1907 Casablanca obsazený francouzštinou v 1907, a v období 1912-1956 byl předmětem francouzským protektorátem.

Mezi památky Casablanca najdeme několik mešit, včetně velmi ozdobený Hassan II mešita, jedna z největších světových.

Casablanca je plná rozporů. Dopravní zácpy, znečištění a sociálních problémů charakterizovat části města, ale současně s tím, najdeme elegantní, široké bulváry, pěstěné zahrady, vodotrysky a krásné koloniální budovy. Architektura se skládá jinak ze směsi francouzské a marocké tradice – často volal „Mauresque“ styl. To je silně ovlivněn 1930 Art Deco. Městský společenský život je rozporné. Zde můžete jak splnit rušným nočním životem s restaurací, barů a klubů, stejně jako lidé s více tradiční muslimské způsobu života.

Srdce je Place Mohammed V, který je obklopen řadou velkých budov s ozdobnými fasádami. Většina z nich je postavena na počátku roku 1900, a mnozí z nich jsou pěkně zrekonstruované. V jiných částech města dominuje více modernistické architektury. To vše stojí v ostrém kontrastu k jednotvárných slumu na okraji města.

Chcete-li představu o Casablanca před francouzské okupace, jeden by měl navštívit Medinu – nejstarší čtvrť. To má, nicméně, ne středověká medina charakterizovat jako v mnoha jiných městech marockých, protože většina budov postavena v roce 1800. Ulicích, nicméně, tradičně úzké, a sortiment v malých bazarů jsou skvělé.

Na severu Medina zbytky opevnění Casablance z roku 1700. Tam je moc nezbylo hradu, ale výhled na město a moře je impozantní na oplátku.

Pro rodiny s dětmi je Yasmine Zábavní park oblíbenou destinací. Nachází se v západní části města.

Nejbližší letiště je Casablanca Mohammed V International Airport, který se nachází 30 mil jihovýchodně od centra města.