Autopůjčovna Kapské Město

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Kapské Město

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Kapské Město od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Kapském Městě přes nás.

Průvodce Kapským Městem

Bilutleie Cape Town
Kapské Město Pronájem aut

Kapské Město (afrikánsky Kaapstad) je hlavní město jihoafrické provincie Západní mys. Město se nachází v Table Bay, kousek severně od mysu Good Hope. Kolem města je několik vysokých hor – mimo jiné. Lví hlava, Ďáblův vrchol a téměř 1100 metrů vysoká Stolová hora. V zátoce za městem leží bývalý vězeňský ostrov Robben Island, známý jako místo, kde byl Nelson Mandela uvězněn na několik let. Populace kapského města sám je kolem 850.000 (2010), ale pokud je zahrnuta celá metropolitní oblast, populace vzroste na téměř 3,5 milionu. S tím je Kapské Město třetí největší metropolí Afriky.

Kapské Město je jedním z nejdůležitějších vývozních přístavů v Jihoafrické republice. Zde, mimo jiné, je odeslána. zlato, diamanty a ovoce. V opačném případě má město rozsáhlý a pestrý průmysl – stejně jako velké loděnice. V posledních letech se také cestovní ruch stal důležitou obchodní cestou.

Kapské Město se objevilo v 17. Kolem roku 1800 se město stalo posedlým Angličany. Kapské Město má status města od roku 1840. Po letech protestů proti jihoafrickému režimu apartheidu bylo město v osmdesátých letech centrem povstání a demonstrací.

Atrakcí

Dnešní Kapské Město je moderní metropole s širokými ulicemi a alejemi – stejně jako řada velkých parků. Některé historické památníky se však zachovaly – a patří k hlavním atrakcím města. To se mimo jiné týká holandské obsazení z doby kolem roku 1670 (Hrad dobré naděje). Nyní je domovem vojenského muzea. Také Slave Lodge (Muzeum kulturní historie) stojí za návštěvu. Sídlí v budově z roku 1679 , která byla původně používána k „ukládání“ otroků. Později, mimo jiné, Nejvyšší soud tu byl. Dnes je v budově historické muzeum – také s odděleními keramiky, nářadí a hraček. Také kostel Groote Kerk z roku 1836 je považován za jednu z památek Kapského Města.

Většina turistů v Kapském Městě navštíví vězeňský ostrov Robben Island. Nachází se dvanáct kilometrů mimo město a od 17. Tady byl laureát Ceny míru Nelson Mandela uvězněn na 27 let. Od roku 1997 je Robben Island muzeem. Tam jsou trajekty na ostrov z přístavu Kapského Města.

Jinak je návštěva vrcholu Stolové hory velkolepým zážitkem. Můžete buď chodit pěšky, nebo použít gondolu.

Vězeňský ostrov Robben Island, kde byl Nelson Mandela uvězněn na 27 let.

Prozkoumejte Kapské Město s pronájmem vozu

Oblast kolem Kapského Města nabízí ostré kontrasty. Na pobřeží zažijete krásné pláže, malebná malá města, krásné moře a hemžící se divokou zvěř, která zahrnuje velryby, tučňáky a delfíny. Ve vnitrozemí máte velké vinařské oblasti, než se dostanete do pohoří, které se rozprostírá kolem oblasti Cap. Tam se setkáte se lvy a slony v savaně a pouštní krajině, která je jedinečná. Zde jsou některé návrhy pro nejlepší jízdy auta s pronájmem auta.

Vinařská tramvaj Franschhoek vás zaveze na různé vinice.

Winelands – Vezměte tramvaj mezi vinicemi

Jedním z nejlepších výletů z Kapského Města je navštívit Winelands, a pak prozkoumat různé vinice s Franschhoek Wine Tram, která se vine údolím. Jedná se v podstatě o 8 různých tramvajových tras, kde jsou samotné tramvaje pohledem samy o sobě. Jsou staré a úctyhodné a na dvou podlažích, takže cestující si mohou vychutnat výhled na krajinu mezi farmami. Start and stop se nachází ve městě Franschhoek, kde můžete snadno zaparkovat své auto u budovy tramvajové zastávky. Prohlídky vinic jsou velmi oblíbené a měly by být rezervovány předem. Máte-li zájem o víno, zvažte také zastávku u Stellenbosch, což je malá objížďka na cestě do Franschhoek.

  • Nejkratší silnice z Kapského Města do Franschhoeku je dlouhá 76 kilometrů. Bez zastávek na cestě, nebo objížďka do Stellenbosch, bude cesta trvat těsně pod 1 hodinu.
K starému majáku na Cape Point je lanovka. Zde si můžete vychutnat krásný výhled.

Cape Point a Cape Dobrá naděje

Jen pár kilometrů od sebe, tyto dva body patří mezi nejoblíbenější památky Na Kapském poloostrově. Zde můžete získat jeden z vašich nejlepších přírodních zážitků vůbec. To je obzvláště krásné na Cape Point, který se tyčí nad divokým mořem na skalním útesu. Tam je lanovka až ke starému majáku, kde lze výhled popsat jako oslňující. Na silnici z Kapského Města do dvou vyhlídkových míst, minete simons město,mimo jiné. V tomto městě se dostanete blízko k jedné z jihoafrických kolonií tučňáků.

  • Nachází se jen něco málo přes 60 kilometrů od centra Kapského Města až k Mysu Point. bez zastavení bude cesta trvat asi 1 hodinu a 10 minut.

Karoo – Safari jen dvě hodiny od Kapského Města

Oblast s názvem Karoo je poněkud rozptýleně vymezena, ale většina lidí si myslí, že je to o krajině, která začíná za horami, které obklopují Kapské Město. Tato částečná poušť nabízí mnoho úžasných přírodních zážitků a je jednou z nejbližších oblastí, kde můžete cestovat, abyste viděli divoká zvířata. Například v Aquila Private Game Reserve,to. V tomto parku můžete vidět všechny „velké pětky“, což jsou lvi, sloni, nosorožci, leopard a buvoli. V Karoo je také mnoho podivných malých měst, která mohou být zábavné zastavit, tam jsou pštrosí farmy tam, najdete centra aktivit se všemi druhy extrémních sportů,stejně jako několik safari parků.

  • Je to asi 180 kilometrů od centra Kapského Města do Aquila Private Game Reserve. Doba jízdy je 2 hodiny, z nichž přibližně 60 kilometrů je na dálnici.
  • Karoo je velká oblast, táhnoucí se asi 800 kilometrů směrem na Lesotho.
Dva Cape Hartebeest v Karoo.

Paternoster – jedna z nejstarších rybářských vesnic v Africe

Tato rybářská vesnice, která se nachází severně od Kapského Města, je považována za jednu z nejstarších na kontinentu. To je také mezi nejkrásnější, a jeden z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi. Zde můžete strávit noc v příjemných, malýchbíle malovaných chatách a navštívit několik nádherných restaurací s mořskými plody. V této oblasti najdete krásné pláže s křídovým bílým pískem, můžete vidět velryby a delfíny v moři venku, a tam je hemžící se ptačí život zde s více než 250 různých druhů na místě. Existuje mnoho aktivit, které se můžete dostat mezi jídly, jako je jízda na mořském kajaku,rybaření z pevniny nebo lodi, potápění, lov humrůa další.

  • Je to 150 kilometrů od Kapského Města do Paternosteru a celý úsek jde na venkovskou silnici. Bez zastávek na cestě bude cesta trvat asi 1 hodinu a 50 minut.
Paternoster s křídovými bílými plážemi.
Mys Agulhas je nejjižnějším bodem kontinentu.

Mys Agulhas – nejjižnější bod Afriky

Mnozí se mylně domnívají, že buď Cape Point, nebo mys dobrá naděje, je nejjižnějším bodem kontinentu. Tento titul patří místo toho Cape Agulhas, což je zvláštní těsně mimo město stejného jména (Agulhas). Zde se setkávají Atlantský oceán a Indický oceán, což je jedna z nejnáročnějších vod námořníků kolem Afriky. Mezi vrcholy Agulhas je starý maják, který stojí na osoudle. Jedná se o nejstarší jihoafrický druh a ti, kteří jdou po schodech do věže, budou mít nezapomenutelný výhled. Hned za jihem je vrak, který by měl být také navštíven, pokud se zastavíte. Zvažte také pánské jídlo v jedné z mnoha dobrých restaurací v Agulhas, kde mezi speciality patří ústřice a místní bílé víno.

  • Vzdálenost mezi Kapským Městem a Agulhas je něco málo přes 220 kilometrů. Bez zastavení vám autopůjčovna zaujme asi 2 hodiny a 30 minut.
Doprava v centru Kapského Města.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Nalezení parkovací místo v Kapském Městě není těžké, a to zejména ne, pokud dáváte přednost opustit pronájem auta v místě, kde je bezpečnost. Pokud se chystáte zaparkovat na ulicích, budete obvykle muset zaplatit poplatek za prodejní automaty, které jsou na chodnících. Mějte na paměti, že pokuty jsou vysoké, pokud jste mispark, parkování v průběhu času, který jste zaplatili, a podobně.

Pokud je silnice označena žlutou čárou na straně, kterou byste jinak zaparkovali, znamená to, že můžete zastavit pouze například na to, abyste cestující nastavovali nebo vypínávali. Červená čára znamená, že se nesmíte vůbec zastavit.

Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti při pronájmu auta v Jižní Africe, je, že zde musíte jet na levé straně silnice. To může platit, aby se rutinní na první, jako je důsledně se zaměřením na startu jízdy tím, že za jiným autem. Všimněte si také, že stěrače a směrový detektor jsou také na opačné straně kokpitu vozu.

Věnujte zvláštní pozornost provozu, a to zejména mimo města. Bohužel, turisté jsou okradeni, pokud se zastaví, aby pomohli ostatním (falešné nehody). Falešní policajti, kteří okrádají řízení, jsou také něco, co se občas vyskytuje. Pokud se chystáte ven na venkov, musíte také věnovat zvláštní pozornost tomu, že zvířata mohou dostat do cesty.

Letiště v Kapském Městě.

Letiště

Mezinárodní letiště v Kapském Městě je třetí největší v Africe, slouží více než 10 milionů cestujících ročně. Má dva terminály, jeden pro vnitrostátní lety a jeden pro mezinárodní linky. Oba terminály jsou však propojeny a stejně přijedete a opustíte letiště přes centrální budovu terminálu. Na náměstí před hlavním vchodem najdete přepážky a kanceláře autopůjčoven. Parkovací místa pro jejich auta jsou hned vedle.

K dnešnímu dni existuje 9 autopůjčovny působící na letišti v Kapském Městě. Patří mezi ně Avis, Hertz, Europcar a Thrifty, stejně jako několik místních společností.

  • Je to 19 kilometrů od letiště a do centra města a přístavu, kde se nachází nábřeží. Doba jízdy je asi 15 minut, v závislosti na provozu na silnicích.