Autopůjčovna Sardinie

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Sardinie

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Sardinie od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Sardinie přes nás.

Sardinie průvodce

Bilutleie Sardinia
Pronájem vozu Sardinie

Sardina je italský ostrov nacházející se ve Středozemním moři a má asi 1,6 milionu obyvatel (2010). Ostrov se nachází jižně od Korsiky, západně od italské pevniny a severně od Tuniska. Sardinie je druhý největší ostrov ve Středozemním moři po Sicílii.

Ostrov je známý svým teplým středomořským klimatem, krásnými plážemi a vynikajícími možnostmi potápění – s barevnými rybami a starověkými římskými vraky. Sardinie má velký cestovní ruch, a krásné scenérie s tropickou vegetací, čistě tyrkysově modré moře a mnoho bílých pláží ke koupání jsou pravděpodobně největší drawcard.

Krajina ostrova se skládá z plání, kopců a hor – a nejvyšší vrchol „Punta la Marmora“ měří 1834 metrů nad mořem.

Atrakcí

Hlavní město Sardinie se nazývá Cagliari a nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova. Město má 165.000 obyvatel (2010), a z přístavu jsou trajektové spojení, mimo jiné, Tunisko a Sicílie. Mezi oblíbené turistické atrakce v Cagliari patří pevnost,Národní archeologické muzeum, římský amfiteátr a krásná botanická zahrada.

Mezi další velká města na ostrově patří Sassari, Quartu Sant‘ Elena, Olbia a Alghero. Mezi slavná turistická střediska na Sardinii patří Costa Esmeralda na severním pobřeží, Alghero na severozápadním pobřeží a Bosa na západním pobřeží.

Krásná scenérie s tropickou vegetací, čistě tyrkysově modré moře a bílé pláže přitahuje mnoho turistů na ostrov.

Prozkoumejte Sardinii s pronájmem vozu

Sardinie má mnoho krásných malých měst na odiv, krásné pláže, a několik jedinečných památek. Chcete-li se dostat z místa na místo, jste téměř závislí na tom, že máte vlastní vozidlo, protože ostrov je poměrně velký. Vybrali jsme některé z nejpopulárnějších vyjížděcích outů. Před plánováním cesty doporučujeme také podívat se na mapu. Po cestě budete téměř jistě předjet několik míst stojí za návštěvu, a možná jeden z mnoha archeologických vykopávek najdete na Sardinii.

O vzdálenostech a době jízdy

Dále v průvodci najdete informace o vzdálenostech a době jízdy mezi třemi městy, která mají letiště na Sardinii. Kromě toho není vhodné specifikovat vzdálenosti a dobu jízdy ve vztahu k doporučeným exkurzím. Vzdálenosti budou velmi odlišné, protože máte místo na Sardinii jako výchozí bod.

Alghero je obklopeno impozantním opevněním.

Alghero – Španělské pevnostní město Sardinie

V Alghero, mnoho obyvatel mluví katalánsky, stejně jako tomu bylo v katalánské části Španělska před několika sty lety. Důvodem je, že španělský král Aragon vládl v této oblasti Sardinie v 15th století a Alghero byla jakousi španělskou kolonií. Jazyk je částečně zachován a totéž platí pro některé další tradice, které pocházejí ze Španělska. Město je velmi krásné, obklopené impozantním opevněním z dřívějších dob a malebnými domy v centru města. V Algheru je také mnoho dalších památek, včetně katedrály ze 14. arkeologisk museum Za zmínku stojí také jídlo podávané v mnoha dobrých restauracích. Zde získáte chutné pokrmy zejména z mořských plodů, připravené tradičním způsobem, s nádechem Španělska v něm.

Bohatí lidé kotví své obrovské jachty v Porto Cervo.

Porto Cervo – Rybářská vesnice pro filmové hvězdy a oligarchy

Pokud jste na severní straně ostrova, zastavte se u Porto Cervo. Jedná se původně o starou rybářskou vesnici, kterou nyní přebírají celebrity a bohatí lidé. Mimo jiné má bývalý italský premiér palác rekreačního domu, kde má tolik diskutované a sporné společnosti, o nichž noviny šťastně píší. Bohatí lidé kotví své obrovské jachty v zátoce, nakupují v exkluzivním podnikání Porto Cervo a večeří v mnoha dobrých restauracích ve městě. V okolí jsou samozřejmě golfová hřiště a řada velmi krásných pláží. Ačkoli tam jsou občas cenově dostupné ubytování v tomto letovisku, Porto Cervo je známý pro mít jedny z nejdražších hotelů na světě. Jeden z nich, Hotel Cala di Volpe, má mnoho vidět ve filmu JamesBond „The Spy Who Loved Me“.

Sassari je známé svou nádhernou osadou v pastelových barvách, kde se domy táhnou proti útesu s výhledem na moře.

Castelsardo – Malebné pevnostní město

Pokud si vybíráte jednu z malých rybářských vesnic na Sardinii, castelsardo by mělo být zahrnuto do hodnocení. Nachází se na severním pobřeží ostrova, nedaleko města Sassari. Castelsardo je nejlépe známé svými krásnými budovami v pastelových barvách, kde se domy táhnou proti útesu s výhledem na moře. Na vrcholu je pevnost, o které se předpokládá, že byla postavena na počátku 12. Kromě klidné a pohodlné atmosféry a mnoha dobrých restaurací v malém městě zde najdete řadu dalších památek. Mimo jiné můžete vidět ruiny budov, které zůstaly z kultury nuragher, lidí, kteří žili na Sardinii před více než 3000 lety. Ve městě najdete také několik malých paláců,několik krásných kostelů a několik zajímavých muzeí.

La Maddalena – nejkrásnější ostrovy Sardinie

La Maddalena je název největšího města na ostrově, který má stejný název. Ostrov opět patří k souostroví Arcipelago di La Maddalena, které se nachází v úžině Bonifacio na severovýchodní Sardinii. Zde najdete krásnou přírodní oblast,příjemné vesnice, mnoho skvělých pláží a uvolněnou atmosféru. Tam byli lidé na sedmi ostrovech po tisíce let a jeho obyvatelé zahrnovali slavná jména jako Napoleon Bonaparte a Giuseppe Garibaldi. Garibaldiho dům se nachází na sousedním ostrově La Maddalena a je možné tam chodit i jezdit. Dům je dnes muzeem a jednou z hlavních atrakcí La Maddaleny. To může také vidět hodně opevnění na ostrově, které zůstávají od 18th století. Chcete-li se dostat do La Maddalena, jeďte do Palau a odtud chytit trajekt. S půjčením auta můžete navštívit jak hlavní ostrov, tak sousední ostrov Caprera. Pokud chcete také vidět jeden z dalších sedmi ostrovů,musíte opustit auto a skočit na palubu jedné z malých lodí, které odjíždějí z města.

La Maddalena patří k souostroví Arcipelago di La Maddalena, které se nachází v úžině Bonifacio na severovýchodní Sardinii.
Bastione di Saint-Remy s terasou Umberto, kde se vám bude požívat bezkonkurenční výhled na město a moře venku.

Castello okres Cagliari

V Cagliari, největším městě Sardinie, je toho hodně k zažití. Mnoho z vrcholů najdete ve čtvrti Castello, ve starém městě a v pevnosti. Najdete zde mimo jiné muzejní komplex, který se nachází v citadele pevnosti, tedy v nejvnitřnější části pevnosti. Několik muzeí získává mezinárodní uznání, zejména Archeologickémuzeum , Etnografické muzeum a Národní galerie. Ve starém městě je také několik malých kostelů, katedrála, stará radnice, několik malých paláců, divadlo,studny, zdobené brány a další. Samotné opevnění je však to, co snad nejvíce zaujme. Mezi hlavní přednosti patří sloní věž postavená v roce 1307– věž 1305 St Pancras a bastione di Saint-Remy s terasou Umberto– kde získáte bezkonkurenční výhled na město a moře venku.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Ve městech Sardinie, parkování v ulicích je obvykle nutné každý den kromě neděle a svátky. Platíte na parkovacích automatech nebo zakoupením parkovacího povolení v tabákových stáncích a podobně. Ve městech jsou označeny zdaněny parkovací místa s modrou čárou. Žlutá čára je vyhrazena pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace (musí mít vlastní povolení). Pokud je parkování zdarma, bude to obvykle označeno bílými čarami. Mnoho pláží a památek má vlastní parkoviště. U některých z nich je parkování zdarma, zatímco jinde budete muset zaplatit parkovací poplatek, obvykle v hotovosti.

Vezměte prosím na vědomí, že v Alghero, Cagliari, Sassari a některých menších městech jsou v některých částech centra města takzvané zóny ZTL. To znamená, že oblast je bez auta budete pokutováni, pokud tam jedete bez povolení.

Obecně řečeno, je snadné a pohodlné řídit auto z půjčovny na Sardinii. Provoz je méně agresivní než jinak v zemi, ale měli byste stále řídit opatrně a pozorně. Mnoho silnic je klikatých– zejména malých silnic na pobřeží. Od Cagliari na jihu až po Porto Torres severně od Sassari je po celém úseku dvouproudá dálnice. Mezi Olbií a Algherem se nacházejí úseky dvouproudé dálnice, stejně jako vjezdy do těchto dvou měst a Cagliari. V méně přetížených oblastech se kvalita silnic může lišit.

Provoz je méně agresivní na Sicílii než jinak v zemi, ale měli byste ještě řídit opatrně a pozorně.

Letiště

Na Sardinii jsou tři letiště a všechny tři provozují mezinárodní i vnitrostátní dopravu ze zbytku Itálie. Ostrov je velký, a které letiště používáte proto má hodně co říci, pokud jde o to, kde zůstat.

  • Vzdálenost mezi Olbií a Algherem je přibližně 138 kilometrů. Cesta obvykle trvá asi 1 hodinu a 30 minut.
  • Vzdálenost mezi Olbia a Cagliari je 274 kilometrů, pokud jedete nejrychlejší trasou. Doba jízdy bez zastávky pak bude trvat asi 2 hodiny a 45 minut.
  • Vzdálenost mezi Alghero a Cagliari je 247 kilometrů, pokud jedete nejrychlejší trasou. Doba jízdy pak bude asi 2 hodiny a 30 minut.
Letiště Olbia Costa Smeralda je nejlepší volbou, pokud se chystáte na dovolenou v severozápadní části Sardinie.

Letiště Olbia Costa Smeralda

Letiště nedaleko Olbie je nejlepší volbou, pokud se chystáte na dovolenou v severozápadní části Sardinie. Odtud je to poměrně krátká vzdálenost k souostroví Maddalena a do rekreačních měst, jako je Porto Rotondo, Porto Cervo, Palau, Santa Teresa Gallura a Golfo Aranci.

Půjčovna aut na letišti Olbia

Letiště Olbia je asi 50 metrů od budovy terminálu. Všechny autopůjčovny mají své stoly shromáždili tam. V blízkosti parkují auta a není nutná žádná doprava. K dnešnímu dni najdete téměř 20 firem, které nabízejí pronájem vozu na letišti v Olbia. To zahrnuje mezinárodní hráče jako Hertz, Europcar, Goldcar, Avis a Sixt, stejně jako italské společnosti jako SicilyByCar, Maggiore a Ruvoli Rent a Car.

Autopůjčovny na letišti v Alghero jsou shromážděny před příletovou halou budovy terminálu.

Letiště Alghero Riviera del Corallo

Pokud se chystáte na dovolenou na severozápadní straně ostrova, letiště mimo Alghero je tou nejlepší volbou. Kromě krásného města Alghero najdete v dosahu míst, jako je Sassari, Castelsardo, Stintino, Porto Torres a Bosa.

Půjčovna aut na letišti Alghero

Všechny autopůjčovny na letišti Alghero jsou shromážděny před příletovou halou budovy terminálu. K dnešnímu dni to platí pro přibližně 20 společností, včetně nejznámějších mezinárodních hráčů, jako jsou Avis, Budget, Hertz, Europacar, National, Alamo a Sixt. Kromě toho existuje také mnoho italských společností z čeho vybírat. Pronájem aut je zaparkovaný v bezprostřední blízkosti samostatné vyhrazené oblasti.

Celkem existuje 20 herců, kteří nabízejí pronájem auta na letišti v Cagliari.

Letiště Cagliari Elmas

Letiště mimo Cagliari je nejlepší volbou, pokud se chystáte na dovolenou na jihu Sardinie. Nachází se asi 7 kilometrů od centra města. Nejkratší vzdálenost je do míst, jako je Pula, Porto Pinetto, Costa Rei, Porto Corallo, Oristano, Sant‘ Antioco a Carloforte.

Půjčovna aut na letišti Cagliari

Všechny autopůjčovny jsou zde shromážděny v oblasti v přední části budovy terminálu. Celkem existuje 20 herců, kteří nabízejí pronájem auta na letišti v Cagliari. Patří mezi ně známé společnosti jako Sixt, Avis, Hertz, Europcar a Goldcar, stejně jako řada italských společností, jako jsou Maggiore, Sardinya Rent a Car, Ruvioli a Dinamica Rent.