Autopůjčovna Sydney

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Sydney

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Sydney od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Sydney přes nás.

Sydney průvodce

Bilutleie Sydney
Sydney Půjčovna aut

Přístavní město Sydney se nachází na jihovýchodním pobřeží Tichého oceánu v Austrálii a je hlavním městem státu Nový Jižní Wales. Sydney je největší město v zemi s asi 4,5 milionu obyvatel v metropolitní oblasti (2010) – navzdory Canberra je hlavním městem národa.
Kromě toho, že je nejoblíbenější turistickou destinací v Austrálii, je Sydney také nejdůležitějším průmyslovým, finančním, kulturním a obchodním centrem v zemi.

Atrakcí

Sydney, založené v roce 1788, je nejstarším australským městem. Panoráma města dominuje mrakodrapya hlavní turistickou atrakcí je 305 metrů vysoká rozhledna„Sydney Tower“. Další dominantou Sydney je světoznámá opera z roku 1959 , která byla v roce 2007 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Sydney Harbour Bridge z roku 1932 je také známý po celém světě.

Sydney je mezinárodní metropole s uvolněnou atmosférou a nabízí turistům nepřeberné množství památek a atrakcí. Zde najdete skvělé pláže, rekreační oblasti, muzea, umělecké galerie, pestrý noční život a vynikající nákupní příležitosti. Město má také zábavní park,zoo a akvárium.

Sydney Harbour Bridge od roku 1932 na levé straně na obrázku.

Prozkoumejte Sydney s pronájmem vozu

Pokud cestujete do Sydney na dovolenou, jste na správném místě pro výlety pronájem auta. Ačkoli vzdálenosti mohou být dlouhé v Austrálii, máte spoustu vzrušujících zážitků v Novém Jižním Walesu, aniž byste museli jet příliš daleko. Kromě krásných pláží a přímořských letovisek můžete navštívit některé z nejlepších vinic v zemi, můžete získat jedinečné přírodní zážitky a dokonce i lyžovat. Zde jsou některé z nejpopulárnějších jízd ze Sydney.

Jak východ slunce, tak západ slunce u Tří sester stojí za to dohnat.

Modré hory – Viz Tři sestry Katoomba

Blue Mountains je hornatá oblast západně od Sydney. Tam najdete několik nejpozoruhodnějších památek ve státě Nový Jižní Wales. Oblast je obrovská a většina lidí, kteří tam cestují, bude muset upřednostňovat to, co chtějí vidět. Jisté je zamířit do Katoomby, malého města, kde se nachází správa hornaté oblasti. Pak jste také v blízkosti snad nejdůležitější atrakcí v hornaté oblasti, a to Tři sestry. Jedná se o tři pilíře, z nichž každý přesahuje 900 metrů, které lze zažít z několika vyhlídkových míst vytesaných do skalních stěn. „Sestry“ jsou obzvláště krásné při východu a západu slunce a jsou zaplaveny po setmění. Můžete se projít po bezpečné trase, kde jsou části stezky vytesány do hory, s odpočinkovými plochami a vyhlídkovými místy podél cesty. Po dokončení zpáteční cesty můžete vzít gondolu zpět na výchozí bod, nebo lanovku, která má stoupání 52 stupňů v nejprudší.

  • Ze Sydney do Katoomby na úpatí hory Solitary je vzdálenost 102 kilometrů a téměř celá cesta vede po dálnici. Doba běhu je obvykle 1 hodina a 20 minut.

Port Stephens – Klidné přímořské letovisko v krásném prostředí

Port Stephens je malebné městečko obklopené ohromující scenérií. Oblast kolem města nabízí více než 20 krásných písečných pláží, několik národních parkůa bohatou divokou zvěř. Zde lidé chodí relaxovat, jíst dobré mořské plody, koupat se a opalovat se, surfovat, túrovat v přírodě a vidět mimo jiné velryby a delfíny. Jedním z nejunikátnějších zážitků, které zde najdete, je procházka přes jednu z dun v okolí. Mohou zažít pěšky nebo na zadní straně velblouda. Snowboardy a sáňky jsou také pronajímány pro ty, kteří chtějí řídit nebo sáňkovat dolů nejstrmější duny. Také se zastavte na agan gan rozhledně, pokud jste tam. Jedná se o pohled, který je vysoký 160 metrů a dává vám krásné panorama města a moře venku.

  • Ze Sydney do Port Stephens je to asi 205 kilometrů a většina vozovky vede po dálnici. Doba jízdy bez zastávky je asi 2 hodiny a 30 minut.
V okolí je více než 20 pláží. Zde můžete zažít procházku na velbloudí záda a na duny.
Pokud jste v Austrálii v letních měsících máte možnost vyzkoušet střediska v Zasněžených horách.

Zasněžené hory – Lyžování v Austrálii

Kosciuszko je nejvyšší hora Austrálie (2228 metrů nad mořem) a patří do pohoří Zasněžené hory. Tam najdete nejlepší střediska v zemi. Vzhledem k tomu, Austrálie se nachází na jižní polokouli, to je zima tady, když ti, kteří žijí na severní polokouli mají léto. Jinými slovy, pokud jste na letní dovolené v Austrálii, máte možnost vychutnat si některé ze zimy ve stejnou dobu. Tři nejlepší a nejznámější lyžařské destinace se shromáždily kolem hory Kosciuszko.

  • Charlotte Pass – nejvýše položené lyžařské středisko.
  • Thredbo – Nejdelší svahy.
  • Perisher – Největší lyžařská destinace.

Za normálních okolností, zařízení otevřít kolem června 20, a alpská sezóna trvá až do začátku října.

  • Ze Sydney do tří slavných lyžařských destinací je to mezi 492 a 500 kilometry. Doba jízdy bez zastávky bude přibližně 5 hodin a 30 minut.
Z více než 400 jeskyní je osm otevřeno návštěvníkům.

Jenolan jeskyně – svět je nejstarší jeskynní systém

Tento jeskynní systém se nachází v blízkosti horské oblasti Blue Mountains, o něco dále od Katoomby, když jedete ze Sydney. Celkem je pro návštěvníky k dispozici 8 různých jeskyní z celkového počtu více než 400. Každý z 8 nabízí jedinečné zážitky. Předpokládá se, že jeskyně jsou nejstarší na světě, a oni jsou řekl, aby vznikly asi před 340 miliony let. Většina lidí se rozhodne vydat se na prohlídky s průvodcem po jeskyních, i když některé z nich lze zažít sami. Tam jsou také docela zábavné výlety po jeskyních, jako jsou noční procházky a procházky duchy, s přehlídkami a stolování podél cesty. Pokud chcete zůstat v Jeolan caves, najdete zde několik dobrých možností chaty a hotelu, stejně jako několik vynikajících možností stravování.

  • Z centra Sydney do Jenolanských jeskyní je to 175 kilometrů, pokud jedete nejrychlejší trasou na dálnicích M4 a A32. Poslední úsek půjde po venkovské cestě. Celkově je doba jízdy bez zastávky asi 2 hodiny a 30 minut.

Hunter Valley – Pro milovníky jídla a vína

Hunter Valley je jednou z nejlepších australských vinařských oblastí– s vinicemi roztroušenými v údolí tvořeném řekou Hunter. Půda je bohatá a mnoho přítoků hunterské řeky zajišťuje, že většina zde pěstovaných chutná skvěle. Údolí se postupně stalo magnetem pro návštěvníky, kteří chtějí jíst a pít z horní police. V údolí najdete mnoho dobrých hotelů v luxusní třídě,ale také více rodiny-přátelské a příjemné farmy s nabídkou ubytování. Několik restaurací patří k nejlepším v zemi. Nejsou to jen vína, která lákají. V hunterském údolí patří k místním specialitám také dobré sýry a čokolády. Kromě toho, že chuť a žaludek mají velký zážitek, existuje mnoho dalších věcí, které je třeba vzít do údolí. Najdete zde golfová hřiště, aktivity pro rodiny, můžete vidět údolí z horkovzdušných balónůa v Hunter Valley se často konají festivaly.

  • Ze Sydney do Pokolbinu, jedné z nejkrásnějších oblastí Hunter Valley, a kde najdete také několik nejlepších vinic, je to asi 165 kilometrů. Cesta bez zastavení bude trvat asi 2 hodiny.
Vinařská čtvrť Hunter Valley nabízí kvalitní vína.
Centrum Sydney je rozděleno do tří zón pro parkování na ulici.

Parkování v Sydney

Centrum Sydney je rozděleno do tří zón, pokud jde o cenu parkování na ulici. Nejdražší zóna je dole u přístavu, a pak to dostane levnější dále odtamtud jedete. Mimo tyto tři zóny je obvykle zdarma nechat auto na označených místech. Cena se liší podle času a je nejdražší, když je centrum města nejrušnější. Platíte na prodejních automatech, které jsou na chodnících a musí nechat účtenku jasně viditelnou v předním okně vozu.

Vezměte prosím na vědomí, že v několika ulicích hlavních nákupních čtvrtí Sydney je parkování zdarma až na 15 minut. Musíte nechat účtenku v okně tak jako tak, ale nemusíte platit nic, pokud zvolíte tlačítko označené „1/4 P zdarma s letenkou“.

V centru města je také řada parkovacích garáží, z nichž dvě provozuje městská správa. Tyto dva jsou obvykle nejdostupnější, a najdete ty v Goulburn Street a Elizabeth Bay Road, resp. Soukromě provozované parkoviště najdete víceméně všude v centru města a adresy se objeví v navigačním systému pronajatého auta.

Doporučuje se mít navigační systém v pronajatém autě, takže se můžete soustředit na provoz.

Doprava do a ze Sydney

Největší výzvou pro většinu turistů, kteří řídí auto z půjčovny v Sydney a Austrálii, je, že jedete po levé straně silnice– stejně jako ve Velké Británii. Uvnitř velkých měst, jako je Sydney, je také hustý provoz, zejména během dopravní špičky. Kombinace neobeznámený s levostrannou jízdou a hektickým provozem umožňuje, aby navigace byla v pronajatém autě. Pomáhá vám připomenout směr cesty a nemusíte věnovat pozornost čtení map.

Mimo Sydney a další velká města mají hlavní úseky relativně dobré dálnice. Největší výzvy na venkovských silnicích jsou vzdálenosti, a potenciální zvířata v cestě. V Austrálii, to není neobvyklé pro jízdu na orientační bod, aby se půl dne nebo více, a jako řidič se unavíte na cestě. Udělejte si přestávky a ujistěte se, že budete nepochybní. Věnujte zvláštní pozornost v oblastech s velkým množstvím zemědělství a oblastech, kde se divoká zvířata mohou dostat na silnici, zejména po setmění.

Letiště v Sydney obsluhuje přibližně 43 milionů cestujících ročně.

Letiště

Sydney Airport se také nazývá Kingsford Smith Airport, a místně používá navíc maskot letiště. Letiště je zdaleka největší v Austrálii, s asi 43 milionů cestujících ročně. Na letišti v Sydney jsou 3 terminály, z nichž terminály 2 a 3 zvládají veškerou regionální a vnitrostátní dopravu. Všechny mezinárodní trasy používají terminál 1. Vezměte prosím na vědomí, že z terminálů 2 a 3 k mezinárodnímu terminálu není možné chodit pěšky. Zde musíte jet buď autobusem, vlakem nebo taxíkem. Autobusy jezdí nepřetržitě z budov terminálu a nemusíte se dostat do jízdního řádu.

V terminálu 1 (mezinárodní lety) najdete každého, kdo nabízí pronájem auta v samostatné části příletové haly. K dnešnímu dni mají Avis, Hertz, Enterprise, Thrifty, Budget a Europcar kanceláře a půjčovny aut na letišti v Sydney. Auta jsou na parkovišti označeném P7, hned za výjezdem do budovy terminálu. Pokud si chcete vyzvednout nebo dodat pronájem auta na terminálech 2 a 3 (vnitrostátní lety), musíte sledovat značky každé společnosti v příletové hale.

  • Je to jen 8 km od letiště v Sydney do centra města, pokud jedete nejkratší silnicí přes Elizabeth Street a O’Riordan Street. Modul runtime je pak asi 20 minut.
  • Nejčastěji používanou trasou je však dálnice M1. Trasa je pak 12 kilometrů, a doba jízdy kolem 15 minut.