Autopůjčovna Johannesburg

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Johannesburg

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Johannesburg od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Johannesburg přes nás.

Johannesburg průvodce

Bilutleie Johannesburg
Johannesburg Půjčovna aut

Johannesburg, největší jihoafrické město, je hlavním městem provincie Gauteng , která se nachází na severovýchodě země. Město má kolem 3,3 milionu obyvatel (2011) a je předním obchodním a finančním centrem země, stejně jako centrem železniční a silniční dopravy.

Poloha Johannesburgu v horské oblasti Witwatersrand učinila z města centrum velkých zlatých polí v této oblasti – a po celém městě je řada velkých těžebních zařízení. To bylo také zlaté vklady, které dal šok k založení Johannesburgu v roce 1886.

Atrakcí

Johannesburg je známý pro své mnoho univerzit, vysokých škol a muzeí. Patří mezi ně geologické, etnologické a vojenské historické muzeum. Johannesburg má také vlastní železniční muzeum.
Z památek jinak je třeba zmínit zoo a velké planetárium.

Centrální čtvrti se vyznačují pravidelným vzorem ulice a velkými veřejnými budovami. Hlavní ulice Eloff Street je v tomto ohledu typická. Systém apartheidu znamenal, že tyto oblasti města byly z velké části obývány bílou menšinovou populací, zatímco černoši a barevní lidé žili ve svých vlastních okresech na okraji města. Přestože rasové rozdíly byly zrušeny, tento model bydlení stále charakterizuje největší jihoafrické město. Největší a nejznámější z černých čtvrtí je Soweto.

K dispozici je také samostatná čtvrť, která je z velké části věnována kulturním aktivitám – především divadelnímu umění. Jmenuje se Přilehlé a tady je řada experimentálních divadel. Někteří z nich mají kořeny v protestech a povstaleckých hnutích pod vládou apartheidu.

Centrální čtvrti Johannesburgu se vyznačují pravidelným vzorem ulice a velkými veřejnými budovami.

Prozkoumejte Johannesburg s pronájmem vozu

Johannesburg je velmi dobrým výchozím bodem pro výlety s půjčením auta. Město je centrálně umístěno mezi řadou zajímavých míst, památek, kulturních památek a národních parků. Kromě toho máte krátkou vzdálenost do jiných měst, které stojí za návštěvu a mohou být snadno dosažitelné autem. Zde je výběr z některých z nejpopulárnějších jízd z Johannesburgu.

Tři sloni v Krugerově parku.

Krugerův národní park – jeden z nejlepších safari parků v Africe

Kruger Park je jedním z nejznámějších afrických a také mezi největší a nejoblíbenější safari parky na kontinentu. Zde máte dobré šance vidět všechny takzvané„Five Store“,to znamená, lev, slon, nosorožec, leopard a buvol, stejně jako mnoho dalších velkých živočišných druhů. I když je možné rezervovat jednodenní výlety začínající v Johannesburgu, doporučujeme cestovat do parku a začít safari odtud. Jedna nebo dvě noci přinese mnohem větší užitek, než krátký jednodenní výlet, kde většinu času jde do dopravy do parku. Kruger Park by měl být zkušený jak ráno, kdy zvířata hledají řeku k pití, tak večer, kdy slunce zapadá v majestátní krajině.

  • V blízkosti Krugerparkenu je mnoho kempů a safari hotelů. Park je také velký, takže vzdálenosti se budou hodně lišit.
  • Od Johannesburgu až po oblasti Malelane a Krokodýlí řeky, kde se nachází několik nejlepších hotelů, je to asi 405 kilometrů. Doba jízdy bez zastávky se obvykle stává přibližně 4 hodiny a 20 minut.

Kolébka lidstva – Navštivte kolébku lidstva

V provincii Guateng, severně od Johannesburgu, je oblast vykopávek, kde bylo nalezeno mnoho stop některých prvních lidí na Zemi. Kolébka lidstva pravděpodobně není příliš přesný popis, protože existují i jiné objevy v Africe, které jsou starší. Nicméně je to velmi zajímavé místo pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o našich kořenech. Nálezy pocházejí převážně z jeskynních útvarů v Guatengu, jako jsou jeskyně Sterkfontein. Mimo jiné, fosílie lidského druhu Australopithecus Africanus je zjištěno, že je asi 2,3 milionu let. V Sterkfonteinu jsou nálezy vystaveny v samostatném centru, kde můžete také získat prohlídky s průvodcem dolů do jeskyní.

  • Z centra Johannesburgu do návštěvnického centra v Sterkfonteinu je to asi 63 kilometrů. Doba jízdy při normálním provozu je asi 1 hodina.
Pretoria je také nazýván Jacaranda City používá na lidové ústa. Pochází ze skutečnosti, že všude v Pretorii jsou krásné jacaranda keře, s fialovými květy zdobení ulic.

Pretoria – správní hlavní město Jihoafrické republiky

V Jižní Africe, tam jsou technicky tři hlavní města, Kapské Město, Bloemfontein a Pretoria, resp. Ten slouží jako administrativní centrum země. Město je velmi krásné a dominují mu působivé a monumentální budovy,které jsou umístěny v zeleném prostředí. Pretoria je také nazýván Tshwane v jazycích Bantu, stejně jako jacaranda město se používá v ústech. V poslední době, protože všude v Pretorii rostou nádherné jacarandské keře– s fialovými květy, které zdobí ulice. V Pretorii najdete také mnoho zajímavých památek, muzeí, kulturních center a dalších památek.

  • Není to více než asi 60 kilometrů mezi centrem Johannesburgu a Pretorie. Většina úseku běží na dálnici a obvykle strávíte 45 minut jízdy.
Na dobrodružství se slony získáte jedinečný zážitek se slony.

Dobrodružství se slony – Unikátní setkání se slony

Pokud se dostanete poměrně krátkou jízdou na sever od Johannesburgu směrem na Krugerův park, minete město Bela-Bela, které je známé svou horkou pramenitou vodou. V této oblasti najdete také jeden z nejlepších přírodních a zvířecích zážitků v Africe. Centrum Dobrodružství se slony je rekvalifikace slonů, kteří mají problematické chování, výzkum a vzdělání, které se zaměřuje konkrétně na majestátní zvíře. Vítají návštěvníky, kteří se setkají se zvířaty na farmě. Například se můžete vykoupat se slony, můžete krmit zvířata a můžete si dát safari na zadní straně jednoho ze slonů. Ve stejné oblasti najdete také řadu táborů a hotelů, které zajišťují rozsáhlejší safari.

  • Je to asi 210 kilometrů od centra Johannesburgu do tábora Dobrodružství se slony. Jedete přes Pretorii do města Bela-Bela a odtud směrem na Rooiberg. Bez zastavení bude cesta trvat asi 2 hodiny a 20 minut.
Umělé jezero Hartbeespoort Dam.

Hartbeespoort Dam – letovisko na úpatí pohoří Magaliesburg

Toto letovisko je jedním z několika malých měst, které se nacházejí kolem umělého jezera Hartbeespoort. Tato oblast má mnoho dobrých hotelů a dalších ubytovacích řešení, stejně jako nabízí řadu zajímavých zážitků. Najdete zde několik golfových hřišť, můžete si pronajmout loď a podniknout výlety na rybníku, existuje několik center s divokými zvířaty, které můžete pozdravit, a je zde obzvláště mnoho aktivit, které jsou určeny pro rodiny. Mezi nejoblíbenější aktivity patří safari výlety na koni,návštěvy hadího parku, návštěvy centra slonů a návštěvy centra, kde se starají o osiřelé opice.

  • Z Johannesburgu do přehrady Hartbeespoort je to asi 85 kilometrů. Jezdíte většinou po venkovské silnici a cesta bude trvat asi 1 hodinu a 20 minut.
Parkovací místa v ulicích jsou označena, ale doporučuje se parkovat na parkovištích s bezpečností.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V centru Johannesburgu najdete mnoho bezpečných parkovacích garáží a venkovních parkovacích míst. Většina z nich má dobrou bezpečnost, ale je tu něco víc, co by se zde zaparkoval než podél ulic. Parkovací místa v ulicích jsou označena, ale zde ne všechna místa jsou stejně bezpečná. Hledejte parkovací místa s ochrankou. Většina nákupních center jsou také dobré možnosti, aby vaše auto z půjčovny. Vezměte prosím na vědomí, že v nákupních centrech je běžné bezplatné parkování, pokud můžete předložit účtenku, kterou jste nakoupili uvnitř centra.

Ulice Johannesburgu jsou považovány za jedny z nejvíce přetížených na světě,obcházejí pouze Káhira a Kapské Město. Nicméně, to je obvykle příjemné se tam dostat mimo špičku. Když se lidé jdou do a z práce tam jsou často dlouhé fronty, a pak je obvykle nejlepší, aby se zabránilo jít do provozu.

Doporučuje se, abyste byli při jízdě v Jižní Africe obzvláště opatrní, i když drtivá většina nemá nic nepříjemného. Dveře auta by měly být zamčené a okna zavřená, zejména ve městech. Také pochopit, které oblasti a kabáty byste se měli vyhnout.

Letiště

Hlavní letiště v Johannesburgu se nazývá O.R. Tambo International Airport. Je to jak africký kontinent, tak země největší v Jižní Africe, s více než 21 miliony cestujících ročně. Vzhledem k tomu, letiště je 1700 metrů nad mořem, a vzduch je tenčí než v nížinách, O.R. Tambo Letiště má jednu z nejdelších přistávací dráhy na světě. Na letišti je šest terminálů. Dva z nich obsluhují mezinárodní lety (A1 a A2) a místo, kde skončíte, závisí na tom, se kterou leteckou společností přijedete.

Přepážky autopůjčoven jsou shromážděny v samostatném prostoru v blízkosti parkovací garáže, v přízemí hlavního terminálu. Od dnešního dne zde najdete největší mezinárodní společnosti, jako jsou Hertz, Avis, Thrifty a Europcar, stejně jako 5-6 místních a regionálních hráčů. Všechny přepážky jsou otevřeny 24 hodin denně.

  • Mezinárodní letiště O.R. Tambo se nachází v hranicích města Johannesburg a asi 25 km od centra města. V normálním provozu je doba řízení přibližně 25 minut.
Letiště Tambo má jednu z nejdelších přistávacích drah na světě!