Autopůjčovna Riga

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Riga

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu v Riga od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Riga přes nás.

Riga průvodce

Bilutleie Riga

Riga Půjčovna aut

Riga je hlavním městem Lotyšska, a nachází se na řece Daugava – 15 km jižně od vývodu v Rižském zálivu u Baltského moře. Město má asi 700 000 obyvatel (2011) a je lotyšským hospodářským a kulturním centrem. Kromě toho je město dopravním uzlem a má jeden z nejdůležitějších přístavů Baltského moře.
Odtud jsou trajekty do Stockholmu,Kiel a Lübeck.

Riga má bohatý kulturní život s divadly, operou, uměleckými galeriemi, muzei a stálým cirkusem (otevřen v roce 1888). Ve městě se také každoročně konají hudební festivaly.

Atrakcí

Staré město v Rize zapsané na seznamu UNESCO se nachází na východním břehu řeky. Tato čtvrť je známá tím, že má jednu z nejlepších sbírek secesních budov v Evropě.
Mezi nejoblíbenější památky zde patří opera z roku 1863, Památník svobody z roku 1935, pevnost Riga z roku 1340, budova parlamentu z šedesátých let, katedrála z roku 1220 a bazilika svatého Petra (původně z roku 1300) s 135 metrů vysokou věží.

Riga má asi 50 velkých a malých muzeí– některé z nejnavštěvovanějších je „Lotyšské národní historické muzeum“ – s výstavami o historii země od doby ledové až po současnost, městské a námořní muzeum, muzeum okupace, lidové muzeum a dvě umělecká muzea města.

Historické centrum Rigy má nejlepší sbírky secesních budov v Evropě.

Prozkoumejte Riga s pronájmem vozu

To je stále populární získat pronájem auta při cestování do Rigy v Lotyšsku. Neměli byste jet příliš daleko, dokud se nesetkáte v malých městech se středověkými osadami, krásnými hrady, krásnými lesy a v neposlední řadě příjemnými plážemi. Krátké vzdálenosti vám umožní zachytit mnohem víc než život ve městě, i když cesta do Rigy trvá jen několik dní. Níže jsou uvedeny návrhy na některé z nejpopulárnějších jízd.

Hrad v Cesisu byl poprvé zahájen již v roce 1209.

Cēsis – Krásné středověké město nedaleko Rigy

Velké město Cēsis se nachází severovýchodně od Rigy a snadno se k němu dostanete prostřednictvím půjčovny aut. Město se nachází uvnitř národního parku Gauja. To je považováno za jeden z nejkrásnějších v Lotyšsku. Hlavním lákadlem města je hrad, který byl poprvé zahájen v roce 1209, ale který byl několikrát rozšířen a změněn. Centru města dominují krásné domy ze středověku,impozantní kostel ze 13. Zde je relaxační procházka v dlážděných ulicích, zatímco se učí o lotyšské kultuře a historii.

  • Z Rigy do Cēsis je to asi 89 kilometrů, pokud si vyberete nejrychlejší jízdní trasu, která vede po dálnici A2. Pak jedete kolem, mimo jiné, Sigulda, který je také stojí za to zastavit. Doba jízdy přímo do Cēsis je přibližně 1 hodina a 15 minut.

Kolkasrags – nejlepší místo pro sledování západu slunce

Kolkasrags je název špičatého výsunu severozápadně od Rigy, kde se Baltské moře setkává s Rižským zálivem. Zde lidé cestují, aby se koupali, opalovali se na krásných plážích, dívali se na ptáky hnízdící v této oblasti, pěší turistiku v lese a užívali si klidné přírody. Přímo u okého opace je vesnice Kolka, kterou projedete cestou na parkoviště. V Kolce je několik krásných budov, včetně tří slavných kostelů. Město má také vzrušující kulturní centrum a muzeum, které stojí za návštěvu. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je však mít jídlo v jedné z pěkných restaurací. Tam jsou čerstvé mořské plody podávány rybáři ve vesnici.

  • Z Rigy do Kolkasrags je to asi 157 kilometrů. Celá cesta vede podél pobřeží a bude trvat asi 2 hodiny a 15 minut, pokud jedete bez zastavení.

Západ slunce nad Kolkou. Zde lidé cestují, aby se koupali a opalovali se na krásných plážích.

Po staletí umělci a spisovatelé cestovali do Siguldy, aby se inspirovali krásnou přírodou.

Sigulda – krásné lotyšské město extrémních sportů

Pokud jedete do Cēsis, minete krásné město Sigulda. Zatímco oba jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v zemi, krajina, která obklopuje Sigulda je trochu více fascinující. Zde umělci a spisovatelé cestovali po staletí, aby se inspirovali. Město je popisováno jako brána do národního parku Gaujaa je rozděleno na dvě stejnojmenné řeky. Zde najdete několik nádherných hradů a pevností z různých epoch. Některé jsou obnoveny a slouží jako muzea, zatímco jiné jsou starobylé ruiny, které leží úhledně umístěné v terénu. Sigulda je také známý jako místo pro ty, kteří rádi zpochybňují své nervy. Zde lze spustit bobovou dráhu, skok v bungee z vysokých nadmořských výšek, létat ve větrných tunelech, vylézt vysoké stromy a mnoho dalšího.

  • Od centra Rigy do malé vesnice Sigulda je to asi 54 kilometrů. Většina cesty jezdí po dálnici A2 (E77) s dobou jízdy asi 50 minut.

Rundālesův palác byl postaven v polovině 18.

Rundāles Pils – Versailles z Pobaltí

Tento palác je často spojován s Versailles mimo Paříž, a to jak kvůli architektuře, tak kvůli krásným zahradám obklopujícím budovu. Byl postaven v polovině 18.století, kdy to, co je dnes Lotyšsko bylo řízeno vévodstvím Kurland a Semgallen. V roce 1795 se vévodství stalo součástí Ruské říše a Kateřina II. Znovu používal velkolepý palác jako letní sídlo, dokud palác nezískal nové majitele po Zugovově smrti. Později rundāles Pils sloužil jako polní nemocnice pro Napoleonovu armádu, školu,vojenskou rezidenci a jako muzeum. Dnes je to jedna z nejdůležitějších památek Lotyšska, kromě toho, že palác je používán v oficiálních kontextech.

  • Rundāles Pils se nachází asi 70 km jižně od Rigy. Nejlepší způsob, jak tam je evropská silnice 67 (E67). Doba řízení pak bude přibližně 1 hodina a 5 minut.

Můžete si vychutnat spoustu času v Tallinnu i na jednodenní výlet z Rigy.

Tallinn – Cesta estonským vozem s pronájmem auta

Hlavní město Estonska není tak daleko od Rigy a dostanete se tam za pár hodin autem. Vzhledem k tomu, že obě země jsou v schengenském prostoru, je obvykle bezproblémové překročit státní hranice s pronajatým autem, ale nejprve požádejte autopůjčovnu, aby si byla jistá. Centrum Tallinnu je velmi dobře zachovalé, celé středověké staré město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město také není příliš velké a můžete se dohnat na jednodenním výletu z Rigy. Nicméně, zvažte přijetí přes noc nebo dva. Návštěva Tallinnu poskytuje pěkný kontrast k hlavnímu městu Lativa. Zatímco Riga může být popsána jako živá a kosmopolitní, Tallin je okouzlující a intimnější.

  • Je to asi 310 kilometrů od Rigy do Tallinnu a drtivá většina cesty půjde na dálnici. Bez zastávky bude cesta do estonského hlavního města trvat asi 4 hodiny.

Uvnitř centra Rigy je zřídka fronta, a to i během špičky.

Parkování a provoz s pronájmem auta

V Historickém centru Rigy je většinou velmi obtížné najít parkovací místo a měli byste nechat své auto mimo tuto oblast. Několik parkovacích míst v ulicích, které se nacházejí v blízkosti Starého Města, je vyhrazeno pro lidi, kteří tam žijí, a bez platného dokladu o pobytu v okně auta riskujete, že vaše auto z půjčovny bude odtaženo. Pokud ano, je to označeno značkami. Když najdete bezplatné parkování, musíte zaplatit v prodejních automatech, které stojí na chodnících. Účtenka by měla být jasně viditelná na palubní desce vozu. V centru města je k dispozici řada parkovacích míst,včetně provozování Europarku. Je také možné nechat auto v několika z největších hotelů.

Uvnitř centra Rigy jsou většinou žádné problémy řídit s pronajatým autem. Tam je zřídka fronta, a to i během dopravní špičky. Na venkovských silnicích, když jedete z města, měli byste věnovat zvláštní pozornost. Bohužel, Lotyšsko je poměrně daleko na statistiky nehod v Evropě, z velké části kvůli neopatrným řidičům. Věnujte zvláštní pozornost protijedoucím vozidlům v zatáčkách, protože jsou chvíle, kdy lidé riskují a projíždějí i tam. Kvalita některých silnic také není nejlepší na okraji města, zatímco hlavní silnice mezi největšími městy mají slušný standard.

Mezinárodní letiště Riga je největší letiště v pobaltských zemích.

Letiště

Mezinárodní letiště Riga je největší letiště v pobaltských zemích. K dnešnímu dni má mezinárodní spojení do téměř 80 destinací, zejména v Evropě. Počet cestujících ročně je téměř 8 milionů, z nichž většina pochází z Anglie, Ruska a skandinávských zemí. Letiště není tak velký rozsah, a vše je shromažďováno ve dvou patrech ve stejné budově terminálu.

Přepážky autopůjčovny najdete v sektorech E a C v příletové hale. K dnešnímu dni jsou na mezinárodním letišti v Rize k dispozici Avis, Budget, Sixt, Hertz, Europcar, Toprent a Greenmotion. Pronájem aut je blízko a nebudete potřebovat kyvadlovou dopravu na parkoviště ani z parkoviště.

  • Letiště v Rize se nachází hned za centrem města, se vzdáleností pouhých 11 kilometrů. Cesta do města trvá asi 15 minut.
Menu