Autopůjčovna Nizozemsko

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Nizozemsko

Porovnat ceny a najít levné pronájem vozu v Nizozemsko od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta v Nizozemsku prostřednictvím nás.

Nizozemsko průvodce

Bilutleie Nederland
Holland Půjčovna aut

Nizozemsko je monarchie v severozápadní Evropě hraničící s Německem a na jihu s Belgií. Na severu a západě má země pobřeží směrem k Severnímu moři. Nizozemsko o rozloze 41 526 km² je o něco menší než Dánsko– ale má téměř čtyřikrát více obyvatel – což z něj činí jednu z nejhustěji osídlených zemí světa. Počet obyvatel je nyní asi 16,8 milionu (2010).

Formálním hlavním městem Nizozemska je Amsterdam (762 000 innb.), což je také největší město v zemi – zatímco vláda a parlament sídlí v Haagu (486 000 inb.). Spolu s velmi důležitým přístavním městem Rotterdam, Haag představuje metropolitní oblast s více než 3 miliony obyvatel. Dalšími velkými městy jsou Utrecht a Eindhoven.

Nizozemsko je velmi ploché a je jednou z nejhůře položených zemína světě. Velké části země jsou ve skutečnosti pod hladinou moře– ale rozsáhlý systém, přehrady a duny slouží jako ochrana proti záplavám. V podstatě Nizozemska jinak dominují velké oblasti delty, které utvářejí řeky Waal, Maas a IJssel – to vše jsou „zbraně“ Rýna.

Nizozemsko je tradičně známé především pro své mnoho větrných mlýnů a pro své tulipány, dřeváky a výrobu sýrů (gouda a edamer). Nizozemsko je však také domovem řady největších evropských malířů a filozofů, a proto má země řadu vzrušujících muzeí, které je třeba předvést. Jinak je amsterdamská architektura a všechny kanály velmi oblíbenou turistickou destinací.

Mezinárodní letiště Schiphol v Amsterdamu je největší v Nizozemsku a 4. největší letiště. Dalšími důležitými letišti v Nizozemsku jsou Mezinárodní letiště Eindhoven a Letiště Groningen Eelde.

Velké pole plné žihadel, s charakteristickým větrným mlýnem v pozadí

Řízení v Nizozemsku

Je to většinou radost řídit v Nizozemsku. Silnice jsou obvykle ve velmi dobrém stavu, motoristé jezdí bezpečně a přátelsky a značení je jasné. To znamená, že Nizozemsko je jedním z nejbezpečnějších míst na světě k cestování autem, spolu s mimo jiné skandinávskými zeměmi. Vezměte prosím na vědomí, že v zemi je mnoho cyklistů a chodců, a to zejména ve městech.

Světla pro jízdu jsou povinná na autě mimo města a sníženou denní viditelností.

Pravidla silničního provozu v Nizozemsku

 • V Nizozemsku jeďte po pravé straně silnice.
 • Světla pro jízdu jsou povinná na autě mimo města a sníženou denní viditelností.
 • Je povinné s denními světly po setmění a v tunelech.
 • Veškeré používání mobilního telefonu je zakázáno, když je motor v chodu, s výjimkou hands-free.
 • Je povinné s bezpečnostním pásem pro řidiče a cestující.
 • Děti do 5 let musí sedět ve schválené dětské sedačce.
 • Děti do 135 cm by měly vždy používat schválené dětské zádržné zařízení vhodné pro výšku a hmotnost dítěte.
 • Pokud je dětská sedačka umístěna na sedadle spolujezdce (vpředu), airbag musí být vypnutý.
 • Děti do 13 kg by měly sedět se zády směrem ke směru jízdy.
Mějte na paměti, že rychlostní limity v obytných oblastech lze nastavit na 30 kilometrů / h.

Rychlostní limity v Nizozemsku

Mějte na paměti, že rychlostní limity v obytných oblastech lze nastavit na 30 kilometrů / h. Není-li uvedeno jinak, platí následující limity:

 • Města a obce: 50 km/h
 • Silnice pro země: 80 km/h (mnoho tras je omezeno na 80 km/h)
 • Čtyřproudé silnice v městských oblastech: 100 km/h (mnoho úseků je omezeno na 80 km/h)
 • Dálnice: 130 km/h (mnoho tras je omezeno na 80 km/h)

Vezměte prosím na vědomí, že v Nizozemsku silnice často snížila rychlostní limit mezi 06:00 a 19:00. To je označeno značkami.

Alkohol limit v Nizozemsku

V Nizozemsku není řízení povoleno, pokud hladina alkoholu v krvi překročí 0,5° (0,5 g/l).

Pro řidiče, kteří mají řidičský průkaz po dobu kratší než 5 let, není řízení povoleno, pokud je hladina alkoholu v krvi vyšší než 0,20.

Doporučená půjčovna aut

Nizozemsko je velmi snadná oblast k prozkoumání podle půjčovny aut. Země je tak malá v geografickém rozsahu, že můžete udělat to velmi v krátkém čase. K dispozici je také spousta různých věcí, které je k vidění, jako jsou krásné pláže a prázdninové destinace, stará a úctyhodná města, hrady, tulipánové zahrady, větrné mlýny a souostroví Friesland. Zde jsou některé návrhy na řízení.

Provincie Friesland se nachází na severu země a je velmi odlišnou a jedinečnou součástí Nizozemska.

Friesland na severu

Friesland je provincie na severu Nizozemska, která zahrnuje takzvané východofríské a západofríské ostrovy. Podlouhlé ostrovy lze dosáhnout autem a trajektem, a patří mezi nejlepší prázdninové destinace v zemi. Jedná se o poměrně jedinečnou a odlišnou část Nizozemska,což se odráží Friesland má svůj vlastní jazyk. Z několika dialektů většina mluví západofrísky, což je jazyk, který se více podobá staré angličtině než moderní holandštině. Pokud se dostanete do této provincie, měli byste také dohnat některé z desítek hradů a domů, které se zde nacházejí.

Den Haag

Haag je administrativně nejdůležitější město v Nizozemsku, i když Amsterdam je oficiálním hlavním městem. To je v Haagu, že vláda a parlament se nacházejí, a kde královská rodina má své oficiální bydliště. Ve městě se také nacházejí dva mezinárodní soudya také sídlo řady mezinárodních organizací. Město má krásné centrum s krásnými budovami z raného středověku. V Den Haagu je také mnoho zajímavých muzeí, které stojí za návštěvu.

Parlament a vláda sídlí v Den Haagu. Město je administrativně nejdůležitější město v Nizozemsku.

Na trhu se sýry v Alkmaaru se prodejci řadí do tradičních obleků.

Sýrový trh Alkmaar

Město Alkmaar stojí za návštěvu samo o sobě, ale největší rys patch zde je pravděpodobně sýr na trhu, který se koná každý pátek v letní sezóně. Trh je řekl, aby byl asi od roku 1365,a koná se mimo jednu z nejkrásnějších budov ve městě, De Waag (hmotnost). Zde sýraři pocházejí z celé země, aby se ucházeli o své výrobky. Vlastní implementace probíhá ve starém stylu. Každý, kdo se účastní nosí tradiční kostýmy, a celá akce je více připomínající než festival, než na trhu.

Kasteel de Haar

Přímořská letoviska západně od Amsterdamu

Holanďané se mohou pochlubit jedněmi z nejlepších evropských pláží. Většina pobřeží na západě je pokryta jemným a zlatým pískema příležitostně s dobře vedenými přímořskými letovisky. Tři nejznámější přímořská letoviska jsou Noordwijk Aan Zee, Katwijk Aan Zee a Zandvoort, to vše jen kousek autem od Amsterdamu nebo Den Haagu. Tam je vše uspořádáno tak, aby návštěvníci mohli mít příjemný a pohodlný den na pláži.

Maastricht je považován za nejstarší město v zemi a má několik velmi unikátních kostelů.

Maastricht

Maastricht se nachází na jihu Nizozemska, v blízkosti belgických hranic. Město je považováno za nejstarší v zemi, a je dnes známý jako místo, kde byla založena Evropská unie (EU) (Maastrichtská smlouva). Centrum Maastrichtu se skládá ze středověkých budov,krásných náměstí, několika jedinečných kostelů a patří k nejkrásnějšímu starému městu v Nizozemsku.

Tulipánové zahrady v Keukenhofu

Keukenhof je jednou z největších květinových zahrad na světěa nachází se hned za městem Lisse, jihozápadně od Amsterdamu. Tak dobře se celá rostlina skládá z tulipánů a celkem zde každý rok vysazuje více než 7 milionů. Pokud jste v Nizozemsku od poloviny března do poloviny května,můžete navštívit keukenhof, když kvetou tulipány. Také se podívejte na hrad Keukenhof, který byl postaven v 18.

Keukenhof

Kasteel de Haar vypadá jako pohádkový hrad a je idylicky obklopen krásnou zahradou.

Kasteel de Haar

Tento hrad byl pravděpodobně postaven poprvé ve 14. To, co dnes vidíte, je výsledkem obnovy, která proběhla v letech 1892 až 1912. Hrad byl tehdy sídlem barona Etienne van Zügelna a jeho manželky Hélène de Rothschild, která v té době patřila k nejbohatším v Evropě. Kasteel de Haar je považován za jeden z největších a nejkrásnějších hradů v Nizozemsku a je obklopen stejně krásnou růžovou zahradou.

Větrné mlýny v Kinderdijku

Vesnice Kinderdijk je nejlepším místem k vidění tradičních holandských větrných mlýnů. V této oblasti najdete 19 z, a všechny byly postaveny někdy v 18th století. Původně byly používány k čerpání vody z polí a polí, ale dnes jsou především památky a kulturní památky. Některé větrné mlýny jsou obydlené a několik slouží jako kavárny a muzea.

Větrné mlýny v obci Kinderdijk byly postaveny někdy v 18.

Firmy si můžete pronajmout auto z v Nizozemsko

V Nizozemsku jsou největšími mezinárodními autopůjčovnami, které dominují trhu. Prakticky všude najdete společnosti jako Hertz, Enterprise, Sixt, Avis, Budget a Europcar a často Alamo, National a Goldcar. Místní společnosti jsou zde méně rozšířené než například v Itálii a Španělsku.

7 nejčastější dotazy týkající se pronájem automobilu v Nizozemsko

Jaká je věková hranice pro pronájem auta v Nizozemsko?

V Nizozemsku, to není neobvyklé pro autopůjčovny mít 19-leté věkové hranice, ale najdete také ty, které vyžadují, aby řidič byl 21 let. Nájemce a řidič (včetně dalších řidičů) musí mít ve všech případech řidičský průkaz po dobu 1 nebo 2 let, v závislosti na tom, od koho si auto pronajmete. Tam může být omezení na typ auta si můžete pronajmout, pokud jste mladší než 25 let. Nájemníci mladší 25 let obvykle musí platit dodatečný poplatek na pokrytí nákladů na pojištění pro mladé řidiče.

Jakou dokumentaci musím při vyzvedátku zahrnout?

Nájemce musí při vyzvednutí vozidla předložit platnou kreditní kartu, řidičský průkaz a průkaz totožnosti (cestovní pas je nejlepší). Všichni další řidiči musí také předložit průkaz totožnosti a řidičské průkazy. Při vyzvedávání auta prosím uveďte také potvrzení objednávky.

Potřebuji navigaci v autě při jízdě v Nizozemsku?

I když je snadné a přímočaré řídit v Nizozemsku, GPS navigace je výhodou mít v autě. S navigací je snazší soustředit se na samotnou jízdu. Pokud nejste známi ve městech, navigace bude také velkou výhodou.

Je provoz v Nizozemsku bezpečný?

Nizozemsko patří mezi země v Evropě s nejmenším počtem dopravních nehod. Řidiči v zemi většinou dodržují rychlostní limity, které byly také sníženy v posledních letech kvůli požadavkům na ochranu životního prostředí. Jezděte stále opatrně, a to zejména ve větších městech, kde je velký provoz, mnoho chodců a cyklistů, a často tramvaje v ulicích.

Mohu se zastavit v sousedním Nizozemsku se svým pronajatým autem?

Všechny země nacházející se po celém Nizozemsku jsou členy spolupráce EU a EHP a překročení hranic s pronájmem automobilu není problém. Vzhledem k tomu, Nizozemsko je poměrně malý geograficky, je snadné navštívit Belgii, Německo a severní Francii. Stále byste měli informovat svou autopůjčovnou o svých cestovních plánech. V některých případech může být účtován dodatečný poplatek v závislosti na kategorii vozidla, kterou jste si rezervovali.

Je to běžné u mýtných stánků v Nizozemsku?

V Nizozemsku se nemusíte starat o mýtné stánky, s výjimkou případů, kdy se chystáte projet dvěma tunely v zemi. Jedním z nich je tunel Westerschelde, který je dlouhý 6,6 km a kde je cena 5 Euro. Druhým je kil tunel na 22,8 km, a kde je cena 2 Euro. Oba tunely se nacházejí na jihu Nizozemska, na hranici s Belgií (Westerschelde) a Německem (Kil).

Na koho se mám obrátit, pokud jsem účastníkem nehody z půjčovny aut v Nizozemsku?

Číslo tísňového volání v Nizozemsku pro sanitku, hasiče a policii je 112. Měli byste to nazvat pouze v případě, že jste byli zapojeni do nehody, při které došlo k zranění, v případě požáru nebo v jiných závažných případech a mimořádných událostech. Měli byste také kontaktovat autopůjčovna a / nebo pojišťovna, kterou používáte.

Druhé číslo:

 • Policie – 0900 8844 / (+31) 34 357 88 44
 • Lékařská pomoc – (+31) 20 592 34 34

Destinací