Autopůjčovna Vídeň

Porovnej více než 1600 autopůjčoven

Zaručeně nízké ceny autopůjčoven

Porovnáváme více než 1600 autopůjčoven, abychom pro tebe našli nejnižší ceny

Značky se zárukou kvality

Porovnej ceny všech známých půjčoven aut včetně Avis, Sixt, Hertz a Europcar.

Neomezený počet najetých kilometrů a pojištění

Většina destinací zahrnuje pojištění a neomezený počet najetých kilometrů

Žádné skryté náklady nebo poplatky

Ze zásady nikdy nepřidáváme poplatky za kreditní karty ani jiné skryté náklady

Zrušení nebo úprava je zdarma

Zrušení zdarma až 48 hodin před plánovaným časem vyzvednutí. Neúčtujeme si žádné dodatečné poplatky.

Jsme vždy k dispozici

Pokud narazíš na jakýkoliv problém, náš zákaznický servis je vždy k dispozici

Půjčovna aut Vídeň

Porovnejte ceny a najít levné pronájem vozu ve Vídni od známých a místních autopůjčoven. V ceně je zahrnuto pojištění a neomezený počet ujetých kilometrů. Ušetřete až 70% na pronájem auta ve Vídni přes nás.

Vídeňský průvodce

Bilutleie Wien
Vídeň Půjčovna aut

Vídeň je hlavním městem Rakouskaa nachází se na Dunaji na severovýchodě země. Město má 1,7 milionu obyvatel (2011).
Vídeň je kulturním a ekonomickým centrem země a významným průmyslovým a vědeckým městem. Městská univerzita byla založena v roce 1365. Vídeň je také hlavním dopravním uzlem a má velký cestovní ruch.

Vídeň je známá tím, že je jedním z nejvýznamnějších světových center klasické hudby. Najdete zde muzea pro slavné skladatele a hudebníky, jako jsou Haydn, Mozart, Beethoven, Shubert a Strauss – všichni žili kratší nebo delší dobu svého života ve Vídni. Město je také známé svými každoročními hudebními a divadelními festivaly.

Atrakcí

Historické centrum Vídně je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je zde mnoho krásných kostelů a klášterů. Stephansdomen (postavený v letech 1304 – 1511) je zde oblíbenou turistickou atrakcí – s charakteristickou 136,7 metrů vysokou věží.

Mezi další zajímavosti ve Vídni patří „Belvedere“ z 18.století ,„Vídeňská státní opera“ – hlavní operní dům ve městě z roku 1869, gotický kostel „Ruprechtkirche“ z 13. můžete vidět umělecká díla Rembrandta a Rubense.

Město má také divadelní muzeum, muzeum věnované psychologovi Sigmundu Freudovi a zoo.

Trochu jihozápadně od centra města je palác „Schönbrunn“ z roku 1695, který je hlavní turistickou atrakcí. Palác byl dříve císařským loveckým hradem a letní rezidencí, ale dnes je muzeem. Místo má také krásný park upravený ve francouzském stylu v roce 1706. Schönbrunn je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Palác byl dříve císařským loveckým hradem a letní rezidencí, ale dnes je muzeem.

Prozkoumejte Vídeň s pronájmem vozu

Vídeň je velmi centrálně umístěná ve vztahu k několika vzrušujícím hlavním městům, včetně Bratislavy, Prahy a Budapešti. Je také snadné se dostat do řady krásných vesnic a míst historického zájmu. Alpy jsou také nedaleko, pokud máte k dispozici pronájem auta a budete mít výlet lyžování nebo pěšky v horách. Zde je několik tipů pro jízdu s Vídní jako výchozím bodem.

Hrad je rekonstrukcí hradu, který byl dříve na místě ve 12.

Burg Kreuzenstein – Pohádkový hrad nedaleko Vídně

Středověký hrad Kreuzenstein není z Vídně dlouhý a je ve skutečnosti nejdostupnější pro ty, kteří mají půjčovnu aut. Dostat se na hrad s veřejnými komunikačními prostředky je těžkopádné a trvá dlouho, zatímco autem se tam dostanete během několika minut. Hrad je velmi dobrodružný, což způsobuje, že člověk myslí na princezny, draky a hrdiny. Co vidíte dnes pochází z roku 1874, ale byla to rekonstrukce hradu, který stál na stejném místě již od 12. Zrekonstruovaný hrad je také postaven z materiálů z jiných středověkých hradů, což je důvod, proč má Kreuzenstein dotek, který vypadá mnohem starší, než ve skutečnosti je. Hrad stojí úhledně umístěný na kopci, který znemožnil dobýt, dokud švédská armáda dobyla Kreuzensteina během třicetileté války. Možná jste viděli Burg Kreuzenstein dříve, protože byl použit jako převrat v různých filmech a televizních pořadech– například The Witcher, který přišel na Netflix v 2019.

  • Z centra Vídně do Burgu Kreuzenstein je to jen 26 kilometrů. Jedete na sever po Dunaji po A22 a obvykle trvá 25 až 30 minut na cestě.

Mléko a krems v údolí Wachau

Wachau je název krásného údolí a kulturní krajiny západně od Vídně. Dunaj protéká údolím, což z Wachau dělá úrodnou oblast. Klimatické podmínky znamenají, že Wachau je vhodným místem pro pěstování hroznů, a proto je zde několik slavných vinařských farem. Na každém konci údolí najdete dvě malá města Melk a Krems, z nichž obě jsou skvělými místy k návštěvě. V Melku najdete jeden z nejznámějších a nejpůsobivějších klášterů v Rakousku,Stift Melk, který byl založen v roce 1089. V Melku je také několik dalších památek historického významu. Krems je největší město ze dvou, a je známý pro své krásné staré město v centru města. To je také oblíbené město jít na nákupy výlety, a to zejména pokud hledáte dobré bílé víno z údolí Wachau.

  • Z Vídně do Melka je to asi 88 kilometrů. Doba jízdy je asi 1 hodina a 5 minut.
  • Pokud chcete jet podél řeky přes krásné údolí do Krems an der Donau, bude to trvat asi 35 minut (vzdálenost je asi 37 kilometrů).
Klášter stift Melk byl založen v roce 1089.
Budapešť je plná historických budov, které stojí za to dohnat.

Budapešť – Dvojče na východě

Mezi Vídní a Budapeští v Maďarsku existuje silné historické pouto. Města sdílela status hlavního města rakousko-uherské monarchie. Krátká vzdálenost také znamenala, že mezi těmito dvěma regiony došlo k velkému obchodu a výměně tradic. Ačkoli historie diktuje, že mezi Budapeští a Vídní existuje mnoho podobností, kontrasty jsou také skvělé. Výlet do Budapešti pronájem auta je jedním z nejlepších a nejoblíbenějších výletů, které si můžete vzít, když jste v hlavním městě Rakouska. Totéž platí v případě, že by byl případ zrušen. V Budapešti byste měli navštívit některé z mnoha památek, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO,nemluvě o jedné z římských nebo tureckých lázní. Město má také mnoho muzeí a galerií (celkem více než 220 v centru města), velmi velkou operu a pár ostrovů v Dunaji, které nabízejí zelené parky a krásné zahrady.

  • Je to asi 244 kilometrů od centra Vídně do Budapešti, hlavního města Maďarska. Bez zastávek na cestě bude cesta trvat asi 2 hodiny a 40 minut.
Pokud necháte pronajaté auto v centru města, můžete využít tramvaj a navštívit typickou českou hospodu.

Praha – Zlaté město České republiky

Hlavní město Česká republika má také podobné historické spojení s Vídní, jako má Budapešť. Město hrálo důležitou roli v monarchii Rakouska-Uherska a velká část centra města má architekturu připomínající to, co vidíte ve Vídni. Tradice a kultura také nejsou na rozdíl od toho, co najdete v Rakousku. Je to poměrně krátká vzdálenost do Prahy aje možné podniknout jednodenní výlet, ale doporučujeme, abyste strávili nějaký čas v tomto nádherném městě. V Praze jsou památky blízké, je cenově dostupné zůstat tam a město má vzrušující kulturní a noční život. Pokud přijedete autem, zvažte, zda si to od vás v hotelové garáži nebo podobně. Praha je nejlépe prožitá pěšky (nebo tramvají / metrem), v neposlední řadě proto, že byste se měli také zastavit v české hospodě a ochutnat dobré plzeňské.

  • Z Vídně do Prahy je to přibližně 294 kilometrů, pokud jedete nejkratší trasou přes Znojmo a Jihlavu v České republice. Doba jízdy bez zastávky pak bude asi 3 hodiny a 45 minut.
Pozůstatky římské pevnosti z římského města Carnutum.

Petronell-Carnuntum – římská základna

Carnuntum bylo jméno římského pevnostního města a osídlení z doby kolem 50 e.Kr. V té době, Tiberius, a pak Marcus Aurelius byli vládci římské říše. Carnuntum bylo strategicky důležitou základnou pro války proti Markomannerům, germánským lidem, kteří zde žili. Tyto války jsou, mimochodem, inspirací pro slavný film „Gladiator“ od Ridley Scott, hrát Russell Crowe. Dnes je Carnuntum jednou z nejvýznamnějších rakouských památek. Zde najdete pozůstatky římské pevnosti, včetně amfiteátru, římské lázně, gladiátorské školya několika administrativních budov. Něco z toho bylo zrekonstruováno. Město má také vzrušující muzeum, kde jsou vystaveny artefakty z archeologických vykopávek.

  • Z Vídně do Petronell-Carnuntum je to asi 43 kilometrů, pokud jedete přes A4 a B9. Doba jízdy pak bude asi 35 minut.
Dávejte pozor na tramvajové koleje a zastávky při jízdě v ulicích.

Parkování a provoz s pronájmem auta

Parkovací místa v ulicích jsou zpravidla označena bílými pruhy ve vínovém centru. Také hledejte známky, které ukazují, že je povoleno zaparkovat. Na ceduli se zobrazí slovo „Gebührenpflichtig“, pokud je parkovací místo zpoplatněné. Bude také říkat, kdy budete muset zaplatit poplatek. V centru města přirozeně najdete řadu parkovacích garážía největší hotelové garáže jsou také dobrou možností při hledání parkovacího místa. Nejdostupnějším řešením je použití Park-And-Ride. Jedná se o obsluhované parkovací místa na okraji centra města a jsou vždy v těsné blízkosti veřejné dopravy.

Jízda ve Vídni je poměrně snadná a přímočará, s výjimkou Starého Města (Innere Stadt). Většina ulic je pro dopravu uzavřena. Co byste měli věnovat zvláštní pozornost v tomto městě je mnoho cyklistů a chodců v ulicích. Silnice mají často vlastní pole pro cyklisty (nezaměňujte tato pole s parkovacími místy). Ve Vídni je také mnoho tramvajových tratí a na tramvajových zastávkách byste měli být obzvláště opatrní. Na dálnicích a venkovských silnicích mimo Vídeň a ve zbytku Rakouska je to asi tak snadné jako jízda v Německu.

Vídeňské mezinárodní letiště je kousek autem od Vídně.

Letiště

Letiště obsluhující Vídeň se nazývá Vídeňské mezinárodní letištěnebo Rakouské flughafen Wien-Schwechat. Nachází se kousek jízdy jihovýchodně od centra hlavního města. Celkem přibližně 27 milionů cestujících využívá letiště během jednoho roku. Doprava pochází především z evropských měst. Můžete také letět přímo do Vídně z Kanady, USA, USA Thajska, Číny, Japonska, Egypta, Maroka, Emirátů a zemí na Blízkém východě. Letiště má 4 terminály, z nichž tři jsou vzájemně propojeny. Čtvrtý terminál 1A se nachází naproti terminálu 1. Většina pravidelných letů s největšími leteckými společnostmi přijíždí do terminálu 3, zatímco mnoho nízkonákladových leteckých společností používá terminál 1A.

Na vídeňském mezinárodním letišti se společnosti, které nabízejí pronájem auta, shromažďují v samostatném centru na výjezdu na parkoviště 4 (P4) v přízemí. K dispozici jsou také půjčovny aut. Příletová hala terminálů 1,2 a 3 je spojena s centrem. Společnosti, které zde najdete, jsou Alamo, National, Avis, Payless, Hertz, Flizzr, Sixt, Thrifty, Enterprise, Buchbinder, Budget a Europcar. Autopůjčovna U-Save má svůj stůl hned vedle parkoviště.

  • Z vídeňského mezinárodního letiště do centra Vídně je to asi 23 kilometrů. Doba jízdy je přibližně 25 minut v normálním provozu na silnicích.